Home / En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

En iyi kişisel gelişim kitapları hangileridir, kişisel gelişim deyince ne anlaşılmalı? Kişisel gelişim kavramı konusunda eminim ki şu ana kadar çok şey okumuşsunuzdur. Burada farklı bir bakış açısı ile kişisel gelişim kavramını açıklamaya çalışacağız.

İnsan, eşrefi mahlukat (yaratılmışların en şereflisi) olarak akıl ve mantık ile açıklanması pek mümkün olmayan, mükemmel işleyen, Yüce Yaratıcımızın adeta bir sanat eseri olarak, her türlü donanıma sahip olarak yaratılmaktadır. Bedenimiz ve ruhumuzda doğal bir denge hali mevcuttur. Bu doğal denge, Yüce Rabb’imiz tarafından bedenimize ve ruhumuza kodlanmış, adeta insanoğlunun bu dünyadaki kullanım kılavuzudur. Örneğin, satın aldığımız herhangi bir cihazı kullanım kılavuzuna uygun kullanmaz ise doğru düzgün çalışmayacağı gibi insan da yaratılış gayesine uygun bir hayat sürmez ise bedensel ve ruhsal rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Sağlıksız ve dengesiz beslenme, aşırı stres, kaygı, uyku düzensizlikleri gibi nedenler ile bedenimizdeki ve ruhumuzdaki doğal denge hali bozulmakta bedensel ve psikolojik hastalıklar ortaya çıkmaktadır.

İnsanoğlu, toplumdaki diğer kişiler ile sürekli iletişim halinde olan bir varlıktır. İş hayatında, aile hayatında, sosyal hayatımızda sürekli insanlar ile ilişki halindeyiz, çeşitli görevlerimiz, sorumluluklarımız var. İsteklerimize ulaşıp, mutluluğu yakalayabilmemiz, insanlar ile olan ilişkilerimizi verimli yürütebilmemize, yetkinliklerimizi ve yeteneklerimizi doğru ve yerinde kullanabilmemize bağlıdır. Genel bir tanım olarak, kişisel gelişim bir süreçtir, insanın bedensel ve zihinsel özelliklerinin, yeteneklerinin farkında olarak eksikliklerini tamamlama süreci. Kişisel gelişim deyince de genel algı iş hayatında iyi bir kariyer sahibi olmak, çok para kazanmak için edinilmesi gereken yetkinlikler algılanılıyor.

İnsan olarak, maalesef çoğumuz bu dünyadaki yaşam gayemizi anlamadan, hayattaki büyük resmi göremeden, bir koşuşturmaca içerisinde yaşıyoruz. Çoğumuzun bu hayattaki en önemli gayesi, çok para kazanmak, büyük ve güzel bir ev, araba satın almak. Çocukluğumuzdan itibaren bu hedeflere ulaşmak üzere yetiştiriliyoruz. “Çok çalış, iyi okullarda oku, adam ol” yönünde aldığımız telkinler ile hayatımıza yön veriyoruz. Bu felsefenin altında yatan ana düşünce, ana hedef, belirttiğimiz gibi çok para kazanmak. İyi bir okulda okumak, sonrasında iyi bir işte çalışmak, iş hayatında başarılı olmak, iyi bir kariyer sahibi olmak, ev, araba satın almak için hep çok çalışıyoruz. Hayallerde emekli olunca rahat etmek, huzura ermek var. Bu zaman zarfında, hedeflerimize ulaşmak için çok çalışırken, beslenmemize, uykumuza özen göstermiyor, insani değerlere önem vermiyor, ibadetlerimizi tam anlamıyla yapmıyor, Allah’a (c.c.) olan kulluk vazifelerimizi yerine getirmiyoruz. En önemli şifa kaynağı olan “sevgi enerjisi”ne hayatımızda gerektiği ve hak ettiği derecede yer vermiyoruz. Eşimize, çocuklarımıza, annemize, babamıza, akrabalarımıza gereken ilgi ve alakayı göstermiyoruz, onlar ile yeteri kadar birlikte vakit geçirmiyoruz. Yıllarca hayalini kurarak yaşadığımız emeklilik günleri yaklaşmaya başlayınca da vücudumuzda hastalıklar kendini göstermeye başlıyor. Aslında, hastalıkların ilk başladığı nokta, ruhumuz, ömrümüz hastalıklı bir ruh hali ile geçiyor. Gençliğimiz ve sağlığımız, maddi emeller peşinde koşarak geçip gidiyor. Belki, çok lüks arabalarımız, evlerimiz oluyor ama maneviyattan ve insani değerlerden uzak, bir türlü tam mutluluğu, iç huzurumuzu yakalayamadan, sevmeyi, sevilmeyi bilmeden, sevginin şifa enerjisinin gücünü bedenimizde ve ruhumuzda tam hissedemeden, karşılık beklemeden iyilik yapmanın hazzına varamadan, hastalıklı bir ruh hali, depresyon içerisinde koskoca bir ömür geçiriyoruz.

Buraya kadar anlatılanları bir cümle ile özetleyecek olursak, iyi okullarda okumak, toplum içerisinde kendimizi iyi ifade edecek yetkinliklere sahip olmak, iyi bir kariyer sahibi olmak, çok para kazanmak kişisel gelişim sürecinde bizleri mutluluğa ulaştırmak için yeterli olmuyor. Maalesef, bizler bunun bilincine çok geç varıyoruz. Nihai huzur için ruhsal gelişimin önemini çok geç kavrıyoruz. En iyi kişisel gelişim kitapları nasıl olmalı?

En iyi kişisel gelişim kitapları

  • Öncelikle, en iyi kişisel gelişim kitapları çocukluktan itibaren kişiyi aile bireyleri, akrabaları, arkadaşları ve toplumda iletişim içerinde olduğu kişiler ile olan ilişkilerini insani boyutta sürdürebilmesi yetkinliğini kazandıran bilgileri içermelidir.
  • İnsanoğlu, sadece yemek, içmek, üremek için yaratılmış bir canlı varlık değildir. En önemli yaratılış gayemiz, Yüce Yaratıcımıza kulluk etmek. En iyi kişisel gelişim kitapları bize yaratılış gayemizi, kulluk vazifelerimizi, kalplerin ancak Allah’ı zikretmek ile mutmain olacağını (gerçek huzura ulaşacağını) öğretmeli. Bedensel ölüm dediğimiz, boyut değiştirme sonrası bize gerekli olacak pozitif enerjiyi yakalamak için, bu dünyada sorumluluklarımızın yerine getirilmesi çok önemlidir.
  • En iyi kişisel gelişim kitapları beden sağlığımızı korumak için nasıl bir beslenme alışkanlığına ve yaşam tarzına sahip olmamız gerektiğini öğretmeli. Ruhsal yapı, bedenimizde konuşlandırıldığına göre, bize emanet olarak verilen bu bedene ne kadar iyi bakılırsa, bize o kadar iyi hizmet edecektir. Karşılığında, Yaratıcımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirme hususunda kolaylık elde etmiş olacağız. Bedene iyi bakmakla yükümlüyüz, çünkü acı çeken her insan, bütünü olumsuz etkiler, bozar, ruhsal tekamül yolunda sapmalar oluşturur. Şimdi bu boyutta yaşadığımıza göre, beş duyumuzla algıladığımız yaşamımızın gerekliliklerini de yapmalıyız.
  • En iyi kişisel gelişim kitapları maddi ve manevi değerler arasındaki dengeyi korumayı, sadece bir tarafa bağlı kalmadan, dünya ve ahiret hayatında mutluluğa ve huzura götürecek yolları bize öğretmeli.

Ahmed Güneş Kasranoğlu’nun kitapları, en iyi kişisel gelişim kitapları Allah’ın (c.c.) izni ile ruhsal tekamül yolculuğunuzda sizlere rehber olacak, bir ışık tutacak, gerçek mutluluk, huzur ve refah kapısını aralamanıza vesile olacaktır. 

Ahmed Güneş Kasranoğlu’nun en iyi kişisel gelişim kitapları kategorisindeki 4 kitabı PTT Kargo kapıda ödeme sistemi ile tarafınıza gönderilmektedir. Kitapları sipariş etmek için 0212 284 19 41-0532 547 99 57 nolu telefonları arayabilirsiniz.

Findeen.com