Home / Uncategorized / HAKKANİ TERAPİ KALBE DÜŞEN CEMRELER

HAKKANİ TERAPİ KALBE DÜŞEN CEMRELER

kapak

Alt benliğiniz, evinize gece vakti sessizce girip, değerli her şeyinizi çalan hırsıza benzer. Bu hırsızla doğrudan savaşamazsınız, çünkü karşısına çıkaracağınız her gücü aynadan size yansıtacaktır. Silahım var diyorsanız, hırsızın da silahı olduğunu ve hatta sizden daha hazırlıklı olduğunu unutmayın. Bıçağım var diyorsanız, hırsızın da bir bıçağı olacaktır. Hırsızla mücadele etmek felaket doğurur. O halde, ne yapacaksınız?

Kalp halleri; irşad yöntemine açılmalıdır.

Kalbin her an aynı durumda kalması mümkün değildir. Kalp, değişik keyfiyetler alır ve halden hale değişir. Bazen, dünyanın öte ucundan haberdar olur, bazen de burnunun ucunda olanları hissedemez. Bazen, ummanlar gibi genişler, bazen de dar bir yerde sıkışır. ‘Kabz’ ile ‘bast’ yani darlık ile genişlik arasında gelir gider. Bu değişim, kulun niyazı vesilesiyle, fakat nihayetinde ilahi kudretin takdiriyledir.

hakkani terapi dik

Kalpten kalbe yol vardır bilene.. Sırlı bir yoldur bu..! Sadıkların kalbi ilahi tecellilere ayna olur. Sadıklarla beraber hissedersen kendini, sıdk esintileri akar kalbine..

Esmaül hüsna faziletleri
Esmaül hüsna faziletleri

 

Kalp, marifetin, ilahi ilhamın kapısıdır hissedene.. Baştaki gözlerle görünmeyenler bu iklimde görülür. Kalple yol alınır bilinmezlere. Aklın yolda kaldığı ve takıldığı yerde, melekler kalbe dokunduğunda, içsel olana ve derinliğe deruni yol açılır.

Kalp ilmi, İslam’ın mistik kalbidir ve batıni yüzünü ifade eder. Kalp unutmaz; akıl unutsa da…

Kitaplarımız, Allah’ın (c.c.) izni ile ruhsal tekamül yolculuğunuzda sizlere rehber olacak, bir ışık tutacak, gerçek mutluluk, huzur ve refah kapısını aralamanıza vesile olacaktır.

Ahmed Güneş Kasranoğlu’nun en iyi kişisel gelişim kitapları kategorisindeki 4 kitabıPTT Kargo kapıda ödeme sistemi ile tarafınıza gönderilmektedir. Kitapları sipariş etmek için 0212 284 19 41-0532 547 99 57 nolu telefonları arayabilirsiniz.

About hezarfenyayinlari

Bir yorum

  1. Dua’nın gücü kalpte gizlidir-/// derdi Dedem….Kalp,gözü açık olanın,düşmanım dahi olsa…//// … Ona dua edin, edin ki Düşmanlarınız şeytanınız bile RAB ın MELEK”i. Ben ondan(-yarattığım iblis ten uzak durun durun ki size zarar veremesin…Dua ile Şifa ile kalın. Hayırlı Ramazan’lar herkese. Şerlerin hayır !!! Hayırların kabul bulduğu aylar herkese KADİR🙏KADER🆖Gecesine inşallah👁👃🏿👁& ve Bayram’ına,Ramazanın sonuna ulaşmamız dileğiyle…hayırlı SAHUR lar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir