Home / Dua / Hz. Fatma annemizin sabah akşam okuduğu dua

Hz. Fatma annemizin sabah akşam okuduğu dua

Hz. Fatma annemizin sabah akşam okuduğu dua , işi gücü rast gitmeyenlerin, hayatında sürekli olumsuzluklar yaşayanların, maddi manevi sıkıntı çekenlerin mutlaka okuması gereken bir dua. “Vermek İstemeseydi, İstemeyi Vermezdi” İnsanoğlunun hayatında, en çok neyin yeri var derseniz, size tek bir kelimeyle cevap verebilirim: “Dua.”

Dua, kulun Rabb’isine acziyetini kabul ettiği andır. Huzura kavuşma vasıtasıdır. Dua, bizzat ibadettir. İnsan, bu alemde, ilim ve dua vasıtasıyla tekemmül eder. İmandan sonra, insanın esas vazifesi, dua etmektir. Dua, ubudiyetin, Allah’a kulluğun esasıdır. Nasıl ki, görmeyen, duymayan, düşünmeyen, akılsız ve ruhsuz bir varlık olan bir portre, ait olduğu isme göre bir değer kazanıyorsa, Allah’ın harika bir sanat eseri olan insan da, dua ile Besmele ile bir değer kazanıyor.

“Habibim de ki, duanız olmasaydı, Allah katında ne ehemmiyetiniz vardı?” (Furkan Suresi, 77. Ayet)

“Bana dua edin, size cevap vereyim.” (Mü’min Suresi 60. Ayet)

“Hastalandığım zaman bana şifa veren O’dur.” (Şuara Suresi, 80. Ayet)

Yukarıdaki ayet-i kerimelerden de anlaşıldığı üzere, insanoğlunun hayatında, “DUA”nın önemi çok büyüktür.

Hz. Fatma Annemizin Sabah Akşam Okuduğu Dua

Aşağıdaki duayı sabah ve akşam namazlarını kıldıktan sonra 7 kere  okumanızı tavsiye ederiz. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) tarafından, Hz. Fatma (ra) annemize tavsiye edilen ve Hz. Fatma (ra) annemizin sabah akşam okuduğu, aynı zamanda işi gücü rast gitmeyenlerin de okuması tavsiye edilen dua:

Yâ Hayyü , Yâ Kayyûm Birahmetike esteğisü. Fe’aslıhlî şe’nî Küllehû ve lâ tekilnî ila nefsî tarfete aynini.

Kaynak: https://www.hayatvesaglik.net/hz-fatma-annemizin-sabah-aksam-okudugu-dua/

Hz. Fatma annemizin sabah akşam okuduğu dua , işlerin rast gitmesi için okunan dua , işinin rast gitmesi için okunan dua , işlerin yolunda gitmesi için okunan dua , işin rast gitmesi için okunan dua . 

About hezarfenyayinlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir