Home / Dua / Zenginlik için dua

Zenginlik için dua

Zenginlik için dua , aşağıda kaynaklarını da verdiğimiz duayı her gün okuduğunuz zaman Allah’ın izniyle ummadığın yerlerden yağmur gibi maddi rızık gelir. Diyebilirsiniz ki, zengin olmak bu kadar kolay olsa herkes zengin olur fakir kimse kalmazdı. Burada önemli olan, bu duayı ve tüm duaları okurken, duayı adabına uygun olarak yapmamız ve hayatımızı ilahi kanunlara uygun yaşamamız gerekir. Yaşamış olduğumuz maddi ve manevi sıkıntılar hayatımıza kendimizin çektiğinin farkında olmalıyız. Ona göre hayatımıza çeki düzen vermeliyiz.

Zenginlik için dua

Aşağıdaki duayı her gün 100 kere oku, parayı koyacak yer bulamazsın. 

“La ilahe illallahu’l melikül hakkul mübin”

Hz. Ali (R.A.)’dan: Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Bir kimse günde yüz defa “La ilahe illallahu’l melikül hakkul mübin” derse, bu onun için fakirlikten eman ve kabir yalnızlığından kendisine yoldaş olur ve bununla zenginliği celb etmiş (kendine çekmiş) ve cennetin kapısını çalmış olur.” Özellikle “Cuma” günü herhangi bir saatte 200 defa okuyanın dünya ve ahiret istekleri kabul olur. Her gün yüz defa okuyan rızık darlığı çekmez.
(Rumuz elhadis s.43)

Zenginlik için dua , zengin eden dua borçlardan kurtulmak için dua , zengin olma duası , zengin olmak için dua ,  bir anda zengin olma duası  .

About hezarfenyayinlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir